Sivilce Tedavisi İçin Lavanta ve Gül Yağı Nasıl Kullanılır

Sivilce Tedavisi İçin Lavanta ve Gül Yağı Nasıl Kullanılır

2017-02-21

Sivilce Tedavisi İçin Lavanta ve Gül Yağı Nasıl Kullanılır

Aknenin altında yatan temel neden hormonal dengesizlik, stres, bazı ilaçlar ve yanlış diyet olabilir. Akne için doğal yağlar tedaviye yardımcıdır.
Normalde sivilceleri olan insanlar kimyasal ürünleri kullanmaya ya da cildi daha da tahriş eden ve akne rahatsızlığının daha da kötüleşmesine neden olan reçetesiz reçeteleri kullanmaktalar.

Sivilceye neden olan bakterilerin yok edilmesilmesine yardımcı yağlar lavanta ve gül yağıdır. Bu yağlar bakterilerin öldürülmesine yardımcı olur ve dolayısıyla akne sivilcelerden korunur.

Akne tedavisi için kullanılan lavanta ve gül yağı; bitkinin tümünün yani kök, sap, tohum ve çiçeklerden alınan buharla çıkarılır.

1. Sivilceli cilt için lavanta yağı doğal bir çözüm olabilir. Lavanta yağının sinir sistemi ve otonomik sinir sistemi üzerinde etkisi vardır. Bu nedenle, stres düzeyini azaltmaya yardımcıdır.
Çoğu zaman, gençlerin cildinde gelişen sivilceler can sıkıcı olabilir. Genellikle yüzde, omuz ve sırtta görülür. Akne veya sivilcelerin nedeni, ergenlik yıllarında cildi nemli tutmak için salgılanan sebumun fazla salgılanmasından kaynaklanır.

Lavanta yağı; antimikrobiyal ve antioksidan özellikleriyle sivilcenin yayılmasını kontrol etmeye yardımcı olur. Aynı zamanda sivilcelerin neden olduğu koyu lekelerin ve izlerin aydınlatılmasına yardımcı olur.

Cildi besler ve kuruluğu giderir.

Lavanta yağı kullanımının kan basıncında, kalp atımında ve cilt sıcaklığında azalma sağladığı gözlenmiştir.

Lavanta yağını doğrudan akne oluşan veya oluşabilecek bölgeye uygulayın.

3. Gül Yağı
En kıymetli gül cinsi olan Isparta Gülü'nde elde edilen yağ yağ sivilceye karşı oldukça etkili olabilir.

Gül yağını sivilce oluşan veya oluşabilecek bölgeye bir yada iki damla uygulayın.

Gül yağı'nın P.acnes, E. coli, Staphylococcus ve diğer bakteri türlerini öldürdüğü bilinmektedir.

Bu nedenle, sivilcelerin yayılmasını durdurmak için kullanılabilir.

Ayrıca gül yağı anti-inflamatuar özelliğine sahiptir ve bu özelliği ile de sivilce ve sivilce lekeleriyle savaşmada kullanılabilecek çok faydalı yardımcı bir üründür.