Gül suyundan beklentinizi bilimsel olarak ispatlayarak yükselttik

Gül suyundan beklentinizi bilimsel olarak ispatlayarak yükselttik

2021-03-09

Öyle bir bitki düşünün ki hem görünüşü güzel, hem kokusu güzel olsun ve içerisinde de faydalı pek çok mineral içersin. Her bitki faydalı mineraller içermiyor, hepsinin özelliği farklı, Isparta Gülü'nün faydalı mineralleri bünyesinde barındırması bulunmaz bir özellik. Üstelik ruhumuza, gözümüze, damak tadımıza da hitap etmesi, her özelliğiyle büyük bir nimet. Her yönüyle güzel demek için kullandığımız "gül gibi" tabiri de boşuna söylenmemiş. Isparta Gülü her yönüyle şifa kaynağı.

Akita olarak gülde bulunan bütün mineralleri gül suyunun içerisinde üreterek gül suyunun değerine değer kattık. Alışılagelmişin dışında, ezber bozarak farklı bir teknikle gül suyunu yeniden yorumladık. Yıllardır müşterilerimizden gelen yorumları önemseyerek bilimsel testler yaptırarak yaşlanma karşıtı, leke giderici, onarıcı, sıkılaştırıcı, yenileyici, temizleyici özelliklerini kanıtladık. Tüm bu özellikler tek içerikli Akita Gül Suyu'nun içerisinde. Tek içerik derken gülden gelen mineralleri kapsayan bir içerik. Biz sonradan bu mineralleri eklemedik. Gülde zaten varolan mineraller gül suyunun içerisinde ürettik.

Akita Gül Suyu'nun Kanıtlanmış Faydaları

Akita Gül Yağı Çıkarılmamış Gül Suyunun aşağıdaki faydaları sağladığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır:

Nemlendirici
Akita Gül Yağı, içerdiği birçok antioksidan sayesinde cilt bariyerine zarar veren dış oksidan faktörleri nötralize eder ve amino asitler, mineraller ve su gibi Doğal Nemlendirici Faktör bileşenlerinin buharlaşmasını önler.

Akita Gül Yağı Ekstrakte Edilmemiş Gül Suyunun nemlendirme özellikleri iki farklı şekilde çalışır:

1. Cildin su tutma kapasitesini artırır.

2. Cilt bariyerini güçlendirerek trans epidermal su kaybını azaltır.

Yaşlanma karşıtı
Tip I kollajen, cilt de dahil olmak üzere bağ dokularında bulunan en bol kollajendir. Tip I kollajen seviyeleri yaşla birlikte azalır ve cilde zarar veren çeşitli koşullara yol açar. Akita Gül Yağı Ekstrakte Edilmemiş Gül Suyunun Kolajen Tip 1'i arttırdığı onaylanmıştır.

Zamanla çeşitli metabolik ve çevresel saldırılar hücre zarında hasara neden olabilir. Toksinler ve radyasyona maruz kalmanın neden olduğu oksidanlar (serbest radikaller), yaşlanmayla ilişkili DNA hasarına katkıda bulunur. Bu hasar onarım enzimleriyle onarılabilse de, bazıları özellikle onarım mekanizmaları zamanla etkisiz hale gelirse hücreler yaşlandıkça devam eder ve birikir. Nükleer ve mitokondriyal DNA'daki mutasyonların birikmesi, sonuçta hücrelerin fonksiyonel aktivitelerini ve hayatta kalmasını tehlikeye atar.

Oksidanlar çevrede bulunur ve erken yaşlanma belirtilerine neden olur. Akita Gül Yağı Ekstrakte Edilmemiş Gül Suyu, tüm antioksidan bileşikler dahil, Rosa Damascena'nın tüm damıtılabilir moleküllerini içerir. Cildinizi oksidatif etkilerle hücrelere zarar veren serbest radikallere karşı korumak için bariyer görevi görür.

Gençleştirici
Cildin tazelenmesinin doğal tazeleme sistemini harekete geçirmesinin doğru yolu (aslında tek sağlıklı yol): ölü hücrelerin lekelenmesine neden olan hücre farklılaşması. Bu, cilt tabakasına yeni hücreler sağlar. Bu fenomen aynı zamanda cildin en dıştaki kirli tabakasını temizleyerek sağlıklı ve taze bir görünüm sağlar.

Akita Gül Yağı Ekstrakte Edilmemiş Gül Suyunun gençleştirici etkisi bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Kullanımdan sonra, hücre rejenerasyonunun belirteci olan 5-bromodeoxyuridine bağlanmasının tespiti gözlemlenebilir.

Anti-Pigmentasyon
Gül esansiyel yağının bir bileşeni olan beta-karyofilen, melanin sentezini kontrol edebilir ve cildin hiperpigmentasyonuna ve cildin renk eşitsizliğine yardımcı olabilir.

Akita Gül Yağı Ekstrakte Edilmemiş Gül Suyu, melanin senteziyle sonuçlanan Tirozinaz enzimini bloke ederek pigment sentezinin temel aşamasını bloke eder.

Temizleme ve Tonlama
Akita Gül Yağı Çekilmemiş Gül Suyu, aşağıdaki özelliklerinden dolayı ideal bir tonik ve temizleyicidir:

· Fazla yağı gidermek için gerekli olan yüksek miktarda doğal fenil etil alkol.

· Alkollerin olumsuz etkilerini etkin bir şekilde nötralize eden nemlendiriciler.

· Alerjik değildir ve durulanması gerekmez.

· Gözenekleri sıkılaştıran doğal büzücüler.

· Doğru şekilde PH dengeli.

Cilt Koruması
Akita Gül Yağı Çekilmemiş Gül Suyu antioksidan içeriğiyle cilt bariyerinin lipit ve protein içeriğini korur, oksidatif stresin neden olduğu hücresel DNA hasarına karşı korur. Çalışmalar, Akita Gül Yağı Ekstrakte Edilmemiş Gül Suyunun, cilt bariyeri oluşumu için gerekli olduğu bilinen hücre-hücre bağlantılarının belirteci olan okludin seviyesini arttırdığını göstermiştir.