Kıymet Bilmek

Kıymet Bilmek

2021-03-22

Değer vermek, kıymet bilmek çok güzel bir özellik. Elimizde olanın yani hali hazırda sahip olduklarımızın değerini bilmeliyiz.

Isparta; gülün çok özel bir cinsinin yetiştirildiği güzel bir şehir.

Isparta’da doğmadım ama nereye gitsem Isparta’yı özlerim. Caddeleri, sokakları, Eğirdir ilçesi, Salda Gölü, insanları, yeşilliği, meyvesi, sebzesi, kabunesi, sokakta dağıtılan helvası, Üzüm çarşısı, Bedesten’i, mahalle pazarları ve daha pek çok şey ama en başta Isparta Gülü.

Isparta’da gül yağı üreten pek çok firma var. Gül suyu ve diğer kozmetik ürünleri de fazlasıyla üretilmekte.

Isparta'da görmeye alıştığımız bu değerli gülle farklı, daha önce yapılmamış, ezber bozan nasıl bir iş yapabiliriz diye araştırmaya başladık.

İlk farklı düşüncemiz;  gül yağı üretimini esas almak yerine tüm yağı içerisinde gerçek gül suyu üretmek oldu.

Tüm yağı içerisinde üretilen gül suyu tanımı ile gül suyunun değerine değer katacak bir tanım geliştirip gül suyunu yeniden yorumlamış olduk.

Dedik ki gül suyunun yağı içinden alındığında geriye kalan suyun içerisinde çok az mineral kalıyor. Isparta Gülü çok değerli ve özellikle kozmetikte ayrıştırılarak kullanılan pek çok kıymetli minerale de sahiptir. Biz bu mineralleri ve gül yağını gül suyunun içinde üreterek gül suyuna bambaşka bir değer kazandıracaktık.

Önce hayal ettik, hayalin gerçeklere dönüşebileceğini zamanla iyice anladık. Hedefe yönelik çalışmak ve hiç sapmamak sonuca ulaşmamızdaki en büyük etken oldu.

Gül suyumuzu kendimize has bir teknik geliştirerek üretmeye başladık.

Isı ve basınç ayarını kontrol ederek tek bir distilasyon ile gül yağını ve güldeki mineralleri gül suyunun içerisinde üreten özel bir teknik geliştirdik.

Bu üretim şeklimizin sonucunda; analiz raporlarıyla ve sertifikalarla kanıtladığımız faydalı özellikleri ile, raf ömrü sınırsız, kaliteli, pek çok faydalı özelliği tek bir içerikte olan Akita Gül Suyu'nu elde ettik.