Etkinliği Kanıtlanmış Gül suyumuz, gül yağını ayrıştırmadığımız, tamamını bozulmadan suyun içinde bıraktığımız için üstün özelliktedir

Etkinliği Kanıtlanmış Gül suyumuz, gül yağını ayrıştırmadığımız, tamamını bozulmadan suyun içinde bıraktığımız için üstün özelliktedir

2021-04-14

Kanıtlanmış Etkinlikleri

Gül suyumuz, gül suyumuzdan gül yağını çıkarmadığımız, bunun yerine tamamını bozulmadan suyun içinde bıraktığımız için benzersiz bir şekilde üstündür. Gül suyunun değerinin gül yağında olduğunu biliyoruz. Sonuç olarak, Akita Gül Yağı Çıkarılmamış Gül Suyumuz gül yağının tüm faydalı özelliklerini korur ve bu nedenle dünyadaki en iyi gül suyudur.

Akita Gül Yağı Çıkarılmamış Gül Suyunun aşağıdaki faydaları sağladığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır:

Nemlendirici

Akita Yağı Alınmamış Gül Suyu, içerdiği birçok antioksidan sayesinde cilt bariyerine zarar veren dış oksidan faktörleri nötralize eder ve amino asitler, mineraller ve su gibi doğal nemlendirici faktör bileşenlerinin buharlaşmasını önler.

Akita Yağı Alınmamış Gül Suyu'nun nemlendirme özellikleri iki farklı şekilde çalışır:

1. Cildin su tutma kapasitesini artırır.

2. Cilt bariyerini güçlendirerek trans epidermal su kaybını azaltır.

 

Yaşlanma karşıtı

Tip I kollajen, cilt de dahil olmak üzere bağ dokularında bulunan en bol kollajendir. Tip I kollajen seviyeleri yaşla birlikte azalır ve cilde zarar veren çeşitli koşullara yol açar. Akita Yağı Alınmamış Gül Suyu'nun Kolajen Tip 1'i arttırdığı onaylanmıştır.

Zamanla çeşitli metabolik ve çevresel saldırılar hücre zarında hasara neden olabilir. Toksinler ve radyasyona maruz kalmanın neden olduğu oksidanlar (serbest radikaller), yaşlanmayla ilişkili DNA hasarına katkıda bulunur. Bu hasar onarım enzimleriyle onarılabilse de, bazıları özellikle onarım mekanizmaları zamanla etkisiz hale gelirse hücreler yaşlandıkça devam eder ve birikir. Nükleer ve mitokondriyal DNA'daki mutasyonların birikmesi, sonuçta hücrelerin fonksiyonel aktivitelerini ve hayatta kalmasını tehlikeye atar.

Oksidanlar çevrede bulunur ve erken yaşlanma belirtilerine neden olur. Akita Yağı Alınmamış Gül Suyu, tüm antioksidan bileşikler dahil, Rosa Damascena'nın tüm damıtılabilir moleküllerini içerir. Cildinizi oksidatif etkilerle hücrelere zarar veren serbest radikallere karşı korumak için bariyer görevi görür.

 

Gençleştirici

Cildin tazelenmesinin doğal tazeleme sistemini harekete geçirmesinin doğru yolu (aslında tek sağlıklı yol): ölü hücrelerin dökülmesine neden olan hücre farklılaşması. Bu, cilt tabakasına yeni hücreler sağlar. Bu fenomen aynı zamanda cildin en dıştaki kirli tabakasını temizleyerek sağlıklı ve taze bir görünüm sağlar.        

Akita Yağı Alınmamış Gül Suyu'nun gençleştirici etkisi bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Kullanımdan sonra, hücre rejenerasyonunun belirteci olan 5-bromodeoxyuridine bağlanmasının tespiti gözlemlenebilir.

 

Anti-Pigmentasyon

Gül esansiyel yağının bir bileşeni olan beta-karyofilen, melanin sentezini kontrol edebilir ve cildin hiperpigmentasyonuna ve cildin renk eşitsizliğine yardımcı olabilir.

Akita Yağı Alınmamış Gül Suyu, melanin senteziyle sonuçlanan Tirozinaz enzimini bloke ederek pigment sentezinin temel aşamasını bloke eder.

 

Temizleme ve Tonlama

Akita Yağı Alınmamış Gül Suyu, aşağıdaki özelliklerinden dolayı ideal bir tonik ve temizleyicidir:

· Fazla yağı gidermek için gerekli olan yüksek miktarda doğal fenil etil alkol.

· Alkollerin olumsuz etkilerini etkin bir şekilde nötralize eden nemlendiriciler.

· Alerjik değildir ve durulanması gerekmez.

· Gözenekleri sıkılaştıran doğal büzücüler.

· Doğru şekilde PH dengeli.

 

Cilt Koruması

Akita Yağı Alınmamış Gül Suyu antioksidan içeriğiyle cilt bariyerinin lipit ve protein içeriğini korur, oksidatif stresin neden olduğu hücresel DNA hasarına karşı korur. Çalışmalar, Akita Yağı Alınmamış Gül Suyu'nun, cilt bariyeri oluşumu için gerekli olduğu bilinen hücre-hücre bağlantılarının belirteci olan okludin seviyesini arttırdığını göstermiştir.