İçerikler

İçerikler

2011-05-17
Akita Gül Suyu Yaşlanma karşıtı, cilt rengini sabitleyici, non alerjik, gözde irritasyon yapmaz, içerisinde bakteri barındırmaz, kendi kendini korur, raf ömrü sınırsızdır.
Gliserin Bitkilerden elde edilen yapışkan bir sıvıdır. Yumuşatıcı, kaygan ve su tutucudur. Bu özellikleri sayesinde cildi yumuşatır ve nem sağlar.
B5 Vitamini Provitamin B5 veya Pantotenik asit olarak bilinir. Kuru ve yıpranmış cildi ve saçları yeniler, yumuşaklık ve elastiklik verir. Parlaklık sağlar, onarıcı ve nemlendirici etkisi vardır. Yaşlanma ve cilt kırışıklıkları üzerine olumlu etkiler yapar.
Gül Yağı Cilde canlılık kazandırır ve gerginleştirir. Alerjik ciltler, egzamalı ciltler ve açık yaralara iyi gelir. Makyaj temizler, ciltteki doğum lekeleri ve çatlakların giderilmesine yardımcı olur.
E Vitamini Güçlü antioksidanlardan biridir. UV nin oluşturduğu hasarlara karşı koruma sağlar. Hücre yenilemesine yardımcı olur. Cildin su tutma kapasitesini artırır. Böylece nem kaybını önler. Derinin düzgünleşmesini sağlar. Dış etkenlere karşı cildin zamansız yaşlanmasını önler.
A Vitamini Derinin yenilenmesi ve ölü boynuz hücrelerinin uzaklaştırılması, daha düzgün ve taze bir deri elde edilmesinin alt yapısını oluşturur. Vitamin A ile enzim aktivitesi arttırılması sağlanır ve derinin erken yaşlanmasını önler. UV tarafından hasar görmüş derilerdeki kırışıklıkların derinliğini azaltır.
Kil Zengin mineral içeriği ile cildin mineral eksikliğinin giderilmesine yardımcı olarak, sağlıklı görünüm kazandırır. Yüksek emilim özelliği sayesinde kirleri ve yabancı maddeleri tutar, yüzdeki lekelerin, noktaların ve aknenin giderilmesine yardımcı olur.
Kayısı Çekirdeği Yağı Kayısı yağının en önemli özelliği tüm ciltlere uygun olmasıdır. Özellikle cilt yaşlanmaları, cilt lekeleri ve cilt kırışıklıkları gibi cilt sorunlarına iyi gelmektedir. Kayısı çekirdeği değişik vitamin ve mineraller bakımından oldukça zengindir. Kayısı yağında A, D, E, K vitaminleri bulunur.
Balmumu Tamamen doğal bir kozmetik bileşenidir. Oldukça etkin bir nemlendirici olup, cildin yüzeyinde nefes alabilen bir tabaka oluşturup cildin nem kaybetmesini engeller. Antibakteriyel etkiye sahiptir.
Zeytinyağı Cilde ve saça inanılmaz güzellik katar. Kuru cildi canlandırır, kırışıklıkları azaltır. Zeytinyağı cildi yumuşatır ve esnek, pürüzsüz bir görünüm verir. Tırnakları güzelleştirir ve güçlendirir.
Lavanta Yağı Yatıştırıcı ve uyarıcıdır. İdrar ve gaz söktürür. Karın şişliği ve migren ağrılarında faydalıdır. Romatizma şikâyetlerini azaltır. Mikrop öldürücüdür. Kokusu vücuda kuvvet ve ferahlık verir. Ateşli hastalara iyi gelir. Lavanta çiçeği yağı kapalı göze kompres yapılırsa gözleri kuvvetlendirir ve rahatlık verir.
Lavanta Suyu Yatıştırıcı ve uyarıcı özelliği vardır. Migren ağrıları için faydalıdır. Romatizma ağrıl arını hafifletme de faydalıdır. Mikrop öldürücü özelliğe sahiptir. Ciltte oluşan aknelerde faydalıdır. Kokusu vücuda kuvvet ve ferahlık verir.
Aloe Vera Barbedensis Yanıkların tedavisinde ve yaraları iyileştirmede kullanmıştır. Acıyı ve şişmeyi azaltmada etkin olup, aynı zamanda, deri ülserleri, egzama ve sedef hastalığı gibi cilt hastalıklarında bitkisel tedavi olarak kullanılır.
Papatya Özü Arındırıcı, nemlendirici, özellikle hassas ve tahriş olmuş saç derisi ve saçlar için teskin ve tedavi edicidir. Saçlara yumuşaklık ve parlaklık kazandırır.
Tatlı Badem Yağı Kuru ve çatlak ciltlerde olumlu etkiye sahiptir, her cilde rahatlıkla uygulanabilir. Cildi pürüzsüz hale getirmede yardımcı olur, saç dökülmesini önleyici etkiye sahiptir. Saçı besler.
Greyfurt Çekirdeği Özü Doğal koruyucudur. Ürünlerde bakteri üremesini engellemektedir.
Havuç Yağı UV ışınına karşı vücut bağışıklığını arttırmaya, cildin bozulmasını önlemeye, güneş
  yanıklarının iyileşmesine yardımcı olur. Güneşlenirken bronzlaşmayı kolaylaştırır.
Susam Yağı Özellikle kuru ciltler için, mükemmel bir cilt bakım ürünüdür.
Buğday Yağı Hücre yenileyicidir. Saç derisinde kepek oluşumunu engeller. Saça güç, parlaklık ve yumuşaklık kazandırır. Yüzün ve vücudun E vitamini ihtiyacını karşılar. Cilt lekeleri, güneş lekeleri ve doğum lekelerini gidermeye yardımcı olur. Selüloit ve diğer cilt problemlerinde etkili olarak kullanılabilir.
Fındık Yağı Fındık yağı E vitaminin bilinen en iyi kaynağıdır. Ayrıca B1, B2, B6 yönünden zengindir.
Proteolea Hücre bölünmesini kontrol eden Proteasome geninden ilham alınarak türetilmiştir. Fakat bu bir tesadüf değildir. Proteasome geni hücre yaşlanmasından sorumludur. Bu genin aktivitesinin kanıtlanması 2004 yılında mucidine Nobel ödülü kazandırmıştır.
  Proteasome aktivitesi yaş ile beraber azalır. PROTEOLEA® Proteasome aktivitesini güçlendirerek bozulmaya başlamış olan hücre oluşumunu tersine çevirir, hücresel dönüşümü optimize eder. Cildin antioksidan savunmasını güçlendirir, okside olmuş hücre oluşumunu önler. Çevre kirliliği, kimyasal atık, UV radyasyon ve strese karşı direncimizi arttırır, cildin 6 yaş daha genç görünüme kavuşmasına yardımcı olur.
  Çok farklı yaş aralıklarında yapılan klinik çalışmalar göstermiştir ki; düzenli kullanımda yaklaşık 4 hafta da cilt, 6 yaş gençleşmekte, özellikle yüz ve göz çevresine uygulandığında göz ile görülür farklılıklar yaratmaktadır. Vücut ve dekolte ürünlerinde ise cildi canlandırmaya, daha diri ve genç bir görünüm kazanmasına yardımcı olmaktadır.
  PROTEOLEA® Inci Name : Glycerin, Aqua, Levan, Decyl Glucoside, Olea Europaea Leaf Extract, Phenethyl Alcohol, Zizyphus Jujuba Seed Extract.
Cyathea Cumingii Yeni Zelanda bölgesinde eşsiz bir bitki olarak yetişen Cyatheaceae ailesinden "Cyathea Cumingii" bitkisinin yapraklarının ekstraktını içerir. Yoğun polisakkarit içerikli bu ekstrakt sayesinde hızlı lifting etkisi gösterir. Bu polisakkarit özü eşsiz bir bileşim sayesinde hemen cildi sıkılaştırır, elastik, dirençli ve sürekli bir film oluşturur. Deri yüzeyi üzerinde oluşturulmuş olan moleküler ağ cilt gevşeme ile savaşarak genç bir görünüm kazandırır. İnce çizgi ve kırışıklıkları anında gözle görülür sonuçlar ile azaltır. Emilimi hızlandırılmış ve güçlü doğal antioksidanlar olan E ve A vitaminleri ile zenginleştirilmiş formulasyonu, test edilerek kanıtlanmış çok hızlı gözle görülebilir ve hissedilir sonuçlar verebilmektedir.
  Aynı oranlarda aktif madde içeren göz altı kremi 45-65 yaşları arasındaki 20 bayan üzerinde, göz çevresi ve kaz ayaklarına etkisi test edilmiştir.
  Sonuçlar:
  Toplam kırışıklık alanı üzerindeki azalma 1 saatte % 26,15
  Toplam kırışıklık uzunluğu üzerindeki azalma 1 saatte % 21,27
  Ortalama kırışıklık uzunluğu üzerindeki azalma 1 saatte % 14,33
  Cilt sıkılığındaki artış 1 saatte % 12,04
  Cilt direnci üzerindeki artış 1 saatte % 5,02
Zeytin Yaprağı Özü Doğal bir antioksidan, antimikrobiyel, antienflamatuar, antiaterojenik, antikarsinojenik, antiviral aktiviteler dahil olmak üzere çok sayıda farmakolojik özelliğe sahip olduğu birçok araştırıcı tarafından ortaya konmuştur.
Hünnap Özü Yaşlanma geninin tersine tetiklenmesine yardımcı olur.
Allantoin Cildi rahatlatıcı ve iyileştirici etkileri olan, hücre yenilenmesine yardımcı bir madde.
Adaçayı Yaprak ve çiçekleri su buharında damıtılır. Elde edilen esansiyel yağ ona antiseptik özelliğini kazandıran fenolik asitler açısından zengindir. Yumuşatıcı, koruyucu, serbest radikal karşıtı özelliklerinden dolayı yaşlanma karşıtı kremlerde kullanılır. Esansiyel yağın aynı zamanda deodorant etkisi de vardır.
Aynisefa Çiçekleri kurutulur. Özütü yumuşatıcı ve nemlendirci tedavilerde kullanılan tanınmış bir içerikten oluşur. Hassas ya da kırılgan ciltler ve yanık tedavilerinde kullanılmak için ideal olan aynisafa antiseptik, yatıştırıcı ve onarıcıdır.
Kâfur Kâfur esansiyel yağı odununun ya da yapraklarının damıtılmasıyla elde edilmir. Saçı kuvvetlendiren ve kan dolaşımını hızlandıran bir uyarıcıdır. Aynı zamanda vücut üzerinde arındırıcı ve enerji verici his bırakan antiseptik ve tonikardiyak özelliklere de sahiptir.
Elma Sirkesi Polifenoller ve AHA meyve asitleri açısından zengin olan bu sulu özüt cilt dokusunu durulaştırır ve epiderm hücrelerini serbest radikallere karşı korur. Elma sirkesi gözenekleri sıkıştırmak için etkili bir büzücüdür.
Kayısı Yağı E vitamini açısından zengindir ve keyifli bir kokusu vardır, kuru ciltler için doğal bir yumuşatıcı olarak hizmet eder. Hücre zarlarını serbest radikallerin zararlı etkilerinden koruyan bir antioksidandır.
Oğulotu Melisa çiçeği suyu hava damıtımıyla elde edilir. Birçok özelliğinin arasında özellikle yatıştırıcı ve yumuşatıcı özellikleri öne çıkar. Gevşemeye yardımcı olur ve tüm cilt tiplerine uygundur.
Kakao Yağı Hamilelikte karına ve göğüslere sürüldüğünde o bölgelerin çatlamasını engeller. 
  Güneşin zararlı etkilerini azaltan güneş yağı etkisi ile cilt koruyucu olarak faydalıdır. 
  Ayrıca, göğüs ucundaki çatlak ve yaraları yumuşatmakta ve basur şikâyetlerini azaltmakta etkilidir.

BİLMENİZ GEREKENLER