Cildi rahatlatarak dinlendirir, canlandırır

Cildi rahatlatarak dinlendirir, canlandırır

2021-01-07

Peşinden koştuğumuz, en azından yakalamaya çalıştığımız huzur ve mutluluğun yolu kendimize duyduğumuz saygıyla başlar. Kendine saygı duymak nedir? Kendime saygı duyduğumu nasıl gösterebilirim diye soruyorsanız, işte bir kaç yolu; sağlıklı ve sizin sevdiğiniz kokuyu, yiyeceği, sporu, müziği belirlemek. Vücudunuzun ihtiyacı olan aralıklarla kendinizi temiz hissedeceğiniz sıklıkta duş almak. Cilt bakımınıza zaman ayırmak ve kullanacağınız ürünleri belirleyip düzenli olarak uygulamak.

Koku demişken, sizi rahatlatacak, doğal ve gerçek olması çok önemli. 
Öncelikle lavanta yağını denemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Kokusuyla rahatlık verir; temizliğin işareti gibidir, kokuyu alır almaz derin nefes almak istersiniz. Güçlü bir aromaterapi yağıdır.

Cildinizi canlandırır, kan dolaşımınızı hızlandırarak canlılık kazandırır, kuru cilt, karma cilt ve yağlı ciltlerde bile rahatlıkla kullanılabilir.

Sadece cildinizi canlandırmaz aynı zamanda besler.

Gözeneklere sızabilecek sivilceye neden olan bakterileri doğal antibakteriyel özelliğiyle önler. Ağrılı olabilecek sivilceleri önlemeye, yatıştırmaya ve iyileştirmeye yardımcıdır. Komedojenik yani gözenekleri tıkayarak siyah nokta ve sivilce oluşmasına neden olmaz.

Cildi nazikçe nemlendirir.

Cildinize güvenle uygulayabileceğiniz saf lavanta yağının yaşlanma karşıtı etkisi de vardır. Düzenli kullandığınızda cildinize ışıltı kazandırır.

Lavanta yağı gevşemeye yardımcı olur, anksiyete, mantar enfeksiyonları, alerji, depresyon, uykusuzluk, egzama, mide bulantısı ve adet kramplarını tedavisinde de kullanılabilir.

Lavanta yağını güneş losyonu kullanmadan önce, makyajınızın altına kullanabilirsiniz.

Günlük rutininizde de sabah ve akşam olmak üzere düzenli olarak kullanmanızı tavsiye ederiz.