Yağı Alınmadan Üretilen Gül Suyu

Yağı Alınmadan Üretilen Gül Suyu

2020-09-27

Akita Doğal Ürünler kurucusu olan Burhan Kılıç bu alışılagelmiş gül yağı üretiminin dışında "yağı alınmamış gül suyu" kavramını bulmuş, gerçek gül suyunun yağının içerisinde kalmasıyla elde edeceğine inanmıştır. Gülden gelen tüm şifalı mineralleri gül suyunun içerisinde üretmek için çalışmalar yapmış, kurduğu sistemle "yağı alınmamış gül suyu" üretmiştir. "Yağı alınmamış gül suyu" tabirini ilk bulan ve gül suyuna gereken değeri veren ilk kişi olmuştur. Gül yağı ve suyunu bir arada üreten yeni bir teknik bulmuş, yağı alınmadan üretilen ilk ve tek gül suyu markası olan Akita Gül Suyu'nu gerçek bir şifa kaynağı olarak satışa sunmuştur. 
Öncelikli amacı bu gülün tüm faydalarını gül suyunun içinde üretmek ve Türkiye'ye kaliteli Akita Gül Suyu markasıyla hizmet etmek olmuştur. " Akita Gül Suyu"nun kalitesini belirleyen en önemli kriter raf ömrünün çok uzun olmasıdır. Gülden gelen tüm faydalı/şifalı mineralleri gül suyunun içerisinde bırakan Akita üretim yöntemi kendine özgüdür. Kendine özgü bu teknikle "tek" olma özelliğini korumaktadır. "Akita Gül Suyu" bu özelliğiyle yağı alınmadan üretilen ilk ve tek gül suyudur.

Akita Doğal Ürünler A Ş kurucusu ve genel müdürü Burhan Kılıç ile kurucu ortağı ve yönetim kurulu üyesi Ayşe Kılıç'ın genç girişimcilere vermek istediği mesaj; çevrenizi çok iyi gözlemleyin, alışılagelmiş yöntemlerin dışına çıkıp siz kendi yönteminizi bulun. Her yaptığınız işe kendi yorumunuzu katın yada yeniden bambaşka bir yöntem, teknik, hizmet tasarlayın.